Ogródek okalający bliżniak w Miedzeszynie ma 80m2. Przedogródek przecięty jest przez wjazd do garażu, ścieżkę do drzwi wejśiowych i dodatkowe miejsce do parkowania. Podzieloną w ten sposób przestrzeń wypełniły zróżnicowane rabaty. Wysokie, strzępiaste sumaki podsadzone bordowym berberysem flankują wejście zapewniając plamę koloru. Główna rabata wypełniona jest niskimi roślinami zimozielonymi przetykanymi plamami bylin.To wytrzymałe gatunki, odporne na ekstremalną południową wystawę - liliowce, jeżówki i gożdziki.
Największym problemem był wąziutki pasek terenu z boku budynku. Powstała tutaj bardzo kręta ścieżka która wśród gęstych krzewów zapewniających prywatność wiedzie na tyły budynku, do głównej części ogrodu. Miękkie linie pojawiają się i tutaj - nerkowaty jest trawnik, wyniesiona rabata ziołowa w narożniku zbudowana została wzdłuż łuku ścieżki, placyk z leżakami ma kształt koła. Pod zastaną tutaj dorodną czeremchą powstało małe rondko z sześciokątną ławeczką. Obok, w cieniu, w narożniku dyskretnie schowała się trampolina.Drewniany taras z kanapami, ocieniony markizą to idealne miejsce do relaksu i podziwiania całej zielonej przestrzeni ogrodu.Na samym końcu, w załomie muru umieszczono daszek nad częścią gospodarczą z drewutnia, zlewm ogrodowym i całym tym ogrodowym zapleczem.
Kręgosłupem tego ogrodu są krzewy, zarówno iglaste jak i liściaste. Maskują ogrodzenie, zasłaniają przed sąsiadami, dzięki kolorowym liściom, róźnobarwnym igłom i barwnym gałęziom zapewniają ogrodowi atrakcyjność przez 365 dni w roku.