Wnętrza

Powstają na zamówienie prywatnych właścicieli - i to nie tylko obszernych willi, ale i małych kawalerek.W większości dotyczą całościowej koncepcji wnętrza, nierzadko trzeba się jednak zmierzyć z pojedyńczym wyzwaniem - kuchnią skomponowaną z pozostałą przestrzenią, samym kominkiem czy unikatowym meblem.

Przestrzeń z charakterem

Przestrzeń z charakterem

Apartament miał mieć przestrzeń i charakter.
Wrażenie przestrzeni zapewniła duża otwarta przestrzeń dzienna łącząca się płynnie z holem i korytarzem wiodącym do sypialni. Efekt wzmaga podłoga - jednorodna we wszystkich pomieszczeniach deska z bielonego dębu oraz jasna kolorystyka ścian.
Charakter zapewniły wzory. Jest ich sporo, ale dzięki połączeniu ze stonowanymi formami i kolorami mebli udało się uniknąć krzykliwej pstrokacizny.W salonie najważniejsza jest tapeta ("Just like it" Ugepa) w strefie muzycznej. Przedstawione na niej półki zastawione zbiorami ekscentrycznych przedmiotów stwarzają zaciszną atmosferę gabinetu kolekcjonera.Podkreśla ją stojąca obok solidna mahoniowa biblioteka z drabinką. Żółte kanapy wprowadzają niezbędną plamę koloru, a ich lekka forma nie przytłacza pokoju.
W szarej, prostej kuchni dominantą jest gres na ścianie nad blatem - płytki jak z podłogi starej kamienicy("Heritage Mix") to jedyny tutaj żywszy akcent.
Te same płytki, ale położone na podłodze tworzą charakter łazienki gdzie uzupełniają je neutralne białe płytki w kształcie cegły ("All in White" Tubądzin) i minimalistyczna ceramika (Roca).
Druga łazienka była wyzwaniem. Znalezienie ciekawego dekoru w wersji matowej okazało się być trudne, ale ostatecznie znalazły się  płytki z interesującym staroświeckim wzorem w sepii ("Wood Crema" Basic Line). Połączone z gładkimi kremowymi kafelkami i brązowym gresem imitującym deski stworzyły kojące ale i przytulne wnetrze.
Korytarz jak to korytarz który byłby zupełnie nijaki gdyby nie tapeta we wzór starych listów ("Kartki pocztowe" Deco4walls).Połączenie beżu podłogi i tapety ze szlachetną szarością ścian, listew przypodłogowych i stolarki drzwiowej dało bardzo elegancki efekt. Grube brązowe ramy grafik i prostokąty opraw lamp świetnie się prezentują na tym tle.
Niebieska fakturalna tapeta za wezgłowiem łóżka w sypialni, fototapeta w storczyki w pokoju jednej z córek i kolorowe motyle między pniami brzóz u drugiej - to one urządziły te niewielkie wnętrza, a neutralne meble schodzą w nich na dalszy plan.Prywatna część mieszkania nie jest wprawdzie tak przestronna jak dzienna, ale na pewno nie brakuje jej charakteru.
Bliżniak na Mokotowie

Bliżniak na Mokotowie

To kolejny projekt dla tego samego Inwestora. Poprzednie mieszkanie okazalo się zbyt małe przy zmienionej sytuacji rodzinnej. Większą przestrzenią okazał się rodzinny dom właścicielki. Wymagał dostosowania do nowych potrzeb funkcjonalnych i estetycznych. Na parterze powiększono przejścia łącząc płynnie wszystkie pomiszczenia części dziennej. Pozostały stare parkiety, stolarka drzwiowi, część dębowej boazerii i schody. Odwieżyła je nowa kolorystyka - jasne szarości i zielenie. Prostą, nowoczesną  kuchnię dekoruje piękna szklano - kamienna mozaika ścienna. Dostkonale na tym tle wyglądają ciemne, kolonialne meble przeniesione tutaj z poprzedniego mieszkania.

Na piętrze powstała część prywatna domowników. Gospodarze otrzymali sypialnię polączoną z małym gabinetem. Głęboki niebieski odcień farby na ścianach i tapety z geometrycznym, miedzianym wzorem wprowadza spokojną, kojącą atmosferę. Podkreślają ją ciemne brązy mebli i  elementy wystroju w eleganckiej szarości.

Duża rodzinna lazienka z oknem wypełniona jest soczystą zielenią zapewniającą uczucie świeżości.

Syn też dostał dwa pomieszczenia - sypialnię i pokój do zabawy. W malutkiej sypialni dominantą jest tapeta która dzięki zgranej kolorystyce płynnie przechodzi w zieloną wykładzinę podłogową. Łóżko - samochów wygląda jakby wlaśnie wyjechało z mapy przedstawionej na ścianie , uzupełnia je stolik z opon jako szafka nocna. Pokój do zabaw z kolei to autentyczny "Małpi gaj". Wykorzystana została odsłonięta drewniana konstrukcja dachu na której zamontowana sprzęty gimnastyczne.Wśród żywych barw  można się pohuśtać na huśtawce, wspiąć po linie, poćwiczyć na drabince lub zdobyć ściankę wspinaczkową. Czołganie się po ziemi też nie jest wykluczone, zwlaszcza że podłoga jest wyłożona miękkimi matami. A po szaleństwach można odpocząć w jednym z wygodnych siedzisk.

W tym domu, dzięki wyraźnemu podziałowi stref do wypoczynku, pracy i zabawy każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Strona 1 z 3

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.