Ogród historyzujący

Olbrzymia przestrzeń została podzielona na mniejsze części przy pomocy formowanych i swobodnych żywopłotów. Przed tarasem zaplanowano strefę prywatną mieszkańców. Rozciąga się tutaj trawnik o owalnej formie, obrzeżony swobodnie komponowanymi grupami barwnej roślinności, na wzór romantycznych ogrodów angielskich. Z zaroślami podobnie zakomponowano strefę z basenem i sześciokątną altaną.

Z boków domu powstały wydzielone ogrody potraktowane w sposób bardziej formalny. Mały ogród wodny, z okrągłą fontanną i strzyżonymi bukszpanowymi nawiązuje do ogrodów barokowych, podobnie jak zlokalizowany obok ogród muz z niewielką sceną. To zlokalizowane obok reprezentacyjnego podjazdu miejsce jest oficjalnym ogrodowym salonem, miejscem w którym mają odbywać się przyjęcia.

Położony z drugiej strony domu fragment z symetrycznym układem grządek  przenosi nas w okres średniowiecza. Dzięki okalającym go murom i żywopłotom jest zaciszny i nagrzany, jest więc idealnym miejscem na warzywnik.

środa, 06, marzec 2013

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.