Przestrzeń z charakterem

Apartament miał mieć przestrzeń i charakter.
Wrażenie przestrzeni zapewniła duża otwarta przestrzeń dzienna łącząca się płynnie z holem i korytarzem wiodącym do sypialni. Efekt wzmaga podłoga - jednorodna we wszystkich pomieszczeniach deska z bielonego dębu oraz jasna kolorystyka ścian.
Charakter zapewniły wzory. Jest ich sporo, ale dzięki połączeniu ze stonowanymi formami i kolorami mebli udało się uniknąć krzykliwej pstrokacizny.W salonie najważniejsza jest tapeta ("Just like it" Ugepa) w strefie muzycznej. Przedstawione na niej półki zastawione zbiorami ekscentrycznych przedmiotów stwarzają zaciszną atmosferę gabinetu kolekcjonera.Podkreśla ją stojąca obok solidna mahoniowa biblioteka z drabinką. Żółte kanapy wprowadzają niezbędną plamę koloru, a ich lekka forma nie przytłacza pokoju.
W szarej, prostej kuchni dominantą jest gres na ścianie nad blatem - płytki jak z podłogi starej kamienicy("Heritage Mix") to jedyny tutaj żywszy akcent.
Te same płytki, ale położone na podłodze tworzą charakter łazienki gdzie uzupełniają je neutralne białe płytki w kształcie cegły ("All in White" Tubądzin) i minimalistyczna ceramika (Roca).
Druga łazienka była wyzwaniem. Znalezienie ciekawego dekoru w wersji matowej okazało się być trudne, ale ostatecznie znalazły się  płytki z interesującym staroświeckim wzorem w sepii ("Wood Crema" Basic Line). Połączone z gładkimi kremowymi kafelkami i brązowym gresem imitującym deski stworzyły kojące ale i przytulne wnetrze.
Korytarz jak to korytarz który byłby zupełnie nijaki gdyby nie tapeta we wzór starych listów ("Kartki pocztowe" Deco4walls).Połączenie beżu podłogi i tapety ze szlachetną szarością ścian, listew przypodłogowych i stolarki drzwiowej dało bardzo elegancki efekt. Grube brązowe ramy grafik i prostokąty opraw lamp świetnie się prezentują na tym tle.
Niebieska fakturalna tapeta za wezgłowiem łóżka w sypialni, fototapeta w storczyki w pokoju jednej z córek i kolorowe motyle między pniami brzóz u drugiej - to one urządziły te niewielkie wnętrza, a neutralne meble schodzą w nich na dalszy plan.Prywatna część mieszkania nie jest wprawdzie tak przestronna jak dzienna, ale na pewno nie brakuje jej charakteru.
sobota, 24, grudzień 2016

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.