Bliżniak na Mokotowie

To kolejny projekt dla tego samego Inwestora. Poprzednie mieszkanie okazalo się zbyt małe przy zmienionej sytuacji rodzinnej. Większą przestrzenią okazał się rodzinny dom właścicielki. Wymagał dostosowania do nowych potrzeb funkcjonalnych i estetycznych. Na parterze powiększono przejścia łącząc płynnie wszystkie pomiszczenia części dziennej. Pozostały stare parkiety, stolarka drzwiowi, część dębowej boazerii i schody. Odwieżyła je nowa kolorystyka - jasne szarości i zielenie. Prostą, nowoczesną  kuchnię dekoruje piękna szklano - kamienna mozaika ścienna. Dostkonale na tym tle wyglądają ciemne, kolonialne meble przeniesione tutaj z poprzedniego mieszkania.

Na piętrze powstała część prywatna domowników. Gospodarze otrzymali sypialnię polączoną z małym gabinetem. Głęboki niebieski odcień farby na ścianach i tapety z geometrycznym, miedzianym wzorem wprowadza spokojną, kojącą atmosferę. Podkreślają ją ciemne brązy mebli i  elementy wystroju w eleganckiej szarości.

Duża rodzinna lazienka z oknem wypełniona jest soczystą zielenią zapewniającą uczucie świeżości.

Syn też dostał dwa pomieszczenia - sypialnię i pokój do zabawy. W malutkiej sypialni dominantą jest tapeta która dzięki zgranej kolorystyce płynnie przechodzi w zieloną wykładzinę podłogową. Łóżko - samochów wygląda jakby wlaśnie wyjechało z mapy przedstawionej na ścianie , uzupełnia je stolik z opon jako szafka nocna. Pokój do zabaw z kolei to autentyczny "Małpi gaj". Wykorzystana została odsłonięta drewniana konstrukcja dachu na której zamontowana sprzęty gimnastyczne.Wśród żywych barw  można się pohuśtać na huśtawce, wspiąć po linie, poćwiczyć na drabince lub zdobyć ściankę wspinaczkową. Czołganie się po ziemi też nie jest wykluczone, zwlaszcza że podłoga jest wyłożona miękkimi matami. A po szaleństwach można odpocząć w jednym z wygodnych siedzisk.

W tym domu, dzięki wyraźnemu podziałowi stref do wypoczynku, pracy i zabawy każdy znajdzie miejsce dla siebie.

poniedziałek, 21, listopad 2016

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.