Prowansalska kuchnia

Charakterystyczną częścią tej kuchni jest "piec" - obudowany niewielkimi płytkami, z wmontowanym piekarnikiem elektrycznym. Te same płytki (seria Wenecka 10x10 Cerkolor) zastosowano na ścianie oraz na gzymsie okapu, w którego środku mieści się standardowy okap wyspowy. Płytki obiegają też całą kuchnię pomiędzy blatem a szafkami stojącymi. Kremowe, frezowane drzwiczki otrzymały staroświeckie, mosiężne uchwyty z porcelanowymi elementami. Blat i podłoga kontrastują z tym zalewem kremowości - mają podobny zdecydowany odcień brązu i zbliżony efekt przetarć i zniszczeń. Na brązowej ramie okna doskonale prezentuje się szydełkowa zazdrostka. Oświetlenie kuchni stanowią halogeny zabudowane w sufitowym gzymsie z gipso-kartonu, oraz dyskretnie ukryte pod szafkami wiszącymi.

Rustykalny charakter kuchni podkreślają dodatki takie jak  stare żelazka na okapie, koszyczki i pojemniczk wyeksponowane na odkrytych półkach i w przeszklonych szafkach. Podobny charakter utrzymuje położona obok jadalnia z białymi krzesłami typu Windsor, koronkowym obrusem i jakby wydzierganym kloszem zawieszonej nisko lampy.

środa, 06, marzec 2013

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.