Afrykańska łazienka dla dzieci

Dużą przestrzeń podłogi pokrywa kremowo – beżowa szachownica zakończona podestem obłożonym mozaiką. Ponad umieszczona w nim wanną  etniczne dekory obramowują obszerne, podświetlane wnęki na kosmetyki i zabawki.  Umieszczone w tej części okno dachowe rozświetla tę najwęższą część  łazienki.
Na pustej ścianie pomiędzy wanną a umywalkami, koło grzejnika, omalowanej na ciepły, ugrowy kolor, naklejono wielką (1,80m) żyrafę z ciemnobrązowej, matowej folii.
W szerszej części umieszczono długi blat z trawertynu Wallnut z podwieszanymi umywalkami ( Berna firmy Roca), co znacznie upraszcza utrzymanie porządku i czystości w tej strefie. Pojemne drewniane  półki pod spodem pozwolą wygodnie, pod ręką umieścić ręczniki, kosze z akcesoriami i stołeczki dla mniejszych dzieci.
Duże wklejane lustro nad blatem, obwiedzione ramą z mozaiki, oświetla prosta lampa wykończona drewnem wenge.
Naprzeciwko umywalek  ściankę montażową pokrywają płytki  z  falistym, pionowym wzorem nad którymi pasie się naklejona zebra. Znalazło się tutaj dosyć miejsca zarówno na podwieszaną miskę ustępową jak i bidet (Nexo firmy Roca) .
W efekcie powstała łazienka wygodna, przestronna, wyposażona w masę miejsc do przechowywania rzeczy. A „dziecięce” elementy w postaci zwierzęcych naklejek łatwo będzie za kilka lat usunąć pozostawiając neutralne tło stosowniejsze dla starszych już dzieci.

piątek, 19, sierpień 2011

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.